İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi oyulmuş diş kemiği içerisinde titanyumdan yapılma vidaların diş kemiğine yerleştirilmesiyle yeni bir diş kökü elde etme amacıyla yapılan bir tedavidir.

İmplant Tedavisi

implant-tedavisi

İmplant Tedavisi

Eksik olan dişlerin yarattığı fonksiyon ve estetik kaybın yeniden kazanılması amacıyla çene kemiği içine yerleştirilen tamamen doku dostu materyalden (titanium) üretilen yapay diş köküdür. Son yıllarda yapılan araştırma ve geliştirmeler sayesinde diş implantları doğal dişlere en uygun alternatiflerdir.

İmplant lokal anestezi altında çene kemiğine yerleştirildiğinden hasta işlem sırasında ağrı duymaz. Anestezinin etkisi geçtikten sonra duyulacak ağrılar ise ağrı kesicilerle giderilir. Hastalar hissedilen ağrının normal diş çekiminden sonra hissedilen ağrıdan farklı olmadığını söylerler.

Osteointegrasyonun ( implant-kemik kaynaşması) tamamlanması için 3 ila 6 ay beklenmesi gerekir. Bu süre içerisinde hastaya sosyal hayatını devem ettirebilmesi için uygun geçici protezler yapılır.
Osteointegrasyon implant uygulamasının başarısında belirleyicidir. Kemik ile kaynaşması (birleşmesi) tamamlanmış bir implant uygulamasında başarı %95 in üzerindedir.

İmplant uygulamasının en büyük dezavantajı diğer uygulamalardan pahalı olmasıdır. Bunun sebebi de kullanılan malzemelerin tümünün ileri teknoloji ürünü olmasıdır. Buna rağmen implant uygulaması ülkemizde Avrupa ve Amerika’ya nazaran çok daha ucuzdur ve hastaların bir çoğu implant uygulamasından sonra hayat konforunu göz önüne aldıklarında yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını belirtmektedirler.

  • Daha rahat ve konforlu çiğneyebilme(fonksiyonel avantaj)
  • Sağlıklı beslenme
  • Mevcut sağlıklı dişlerin korunabilmesi
  • Estetik sonuçların çok iyi olması ve buna bağlı olarak mutlu bir sosyal hayat

İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.
İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

Randevu için: 0 850 304 0 347

WeCreativez WhatsApp Support
Özel Soğanlık Ağız ve Diş Sağlığına Hoş Geldiniz
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?