Kartal İmplant Tedavisi

Kartal İmplant Tedavisi

İmplant Nedir?

İmplant günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

Kaç Çeşit İmplant Vardır?

Son yıllarda seri bir şekilde kullanıma geçildiği için çeşitli implant tipleri çıkmıştır. Ancak günümüzde en yaygın olan vida tipi implant kullanılmaktadır.

İmplant Markası Önemli midir?

İmplantın markası önemlidir fakat implant tedavisinde başarı markaya bağlı değildir. Doğru implant tercihi, hastanın kemik durumu ve hekimin tecrübesi başlıca faktörlerdir.

İmplant Tedavisi Her Hastaya Uygulanabilir mi?

Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir. İmplant vidalarının belli bir çapa sahiptir. İmplant konulması düşünülen bölgenin ve  çene kemiğinin bu implant vidasına uygun yükseklik ve genişliğe uygun olması gerekmektedir. Kemiğin kalitesi de implant detavisi başarısını etkileyen faktörlerdendir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant tedavisini engelleyecek yaş sınırı yoktur. Kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanmayabilir.

 

İmplant Tedavisinden Sonra Ağrı Olur mu?

İmplant tedavisinden sonra nadiren de olsa oluşabilir.Başaralı geçmiş bir implant tedavisi sonrasında uzun süreli ağrılar beklenmez. Fakat küçük çaplı ağrılar hastalar tarafından normal karşılanmalıdır.

İmplantların Temizliği Önemli midir?

Evet. Hem de çok önemlidir. implantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğu düşünülürse temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar hatta daha da önemli olduğunu taktir edersiniz. implantların temizlikleri belli bir öğrenme süreci gerektirse de, zor değildir. Ancak bu iş için yeterli zamanı ayırmanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken şey, bu tip bir tedavinin başarılı olması için gerekli en önemli faktörün düzenli ağız bakımı olduğudur.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Daha iyi çiğneyebilme – Her istediğini yiyebilme

Daha iyi estetik görünüm

Özgüvenin geri kazanılması ile daha mutlu bir sosyal hayat

Her şeyi yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme

İmplant Muayenesinde Neler Yapılacak?

Bu muayene sırasında tedaviye uygun bir hasta olup olmadığınızın ortaya çıkması için implant’ları yerleştirecek, üzerinin protezini yapacak ve daha sonraki periyodik dişeti bakımını üstlenecek uzman hekimlerin sizi muayene etmesi en doğru yöntemdir. Bu muayene sırasında sizden genel sağlık durumunuz hakkında bilgi alınacak ve gerekli görülürse birtakım tahlilleri yaptırmanız istenebilecektir. Bu aşama da ayrıca çeşitli röntgen incelemeleri ve ağzınızın modellerinin elde edilmesi gerekebilir. Diyabet hastalarında ek proses uygulanabilir.

İmplantların Ömrü Ne Kadar?

implantların ağızda otuz yıldan fazla sorunsuz kaldığı görülmüştür.  Fakat implantlardan ortalama beklenti bundan kısadır. İmplantın ömrü bir çok etkene bağlıdır.  Hastanın sağlığı ve implantların iyi bakımı bunların ikisidir.  Sonuçta implantlar bir ömür boyu kullanılabilirler.  Ömürlerini etkileyen bir çok etkeni ve sizin risklerinizi diş hekiminiz size açıklayacaktır.

İmplantların Vücut Tarafından Reddedilme Riski Var mı?

İmplantlar organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmış, ve yıllardır yoğun araştırmalara tabi tutulmuştur.  Bu maddeler genellikle titanyum gibi metaller, ve hiç bir zaman canlı bir organizmanın parçası olmayan benzeri diğer maddelerdir.  Vücudun bunlara karşı antigen üretip kalp ve böbrek transplantlarında olduğu gibi reddetmesi mümkün değildir.

Kanser Riski Var mı?

Tıbbi literatürde implantların kansere neden olduğunu gösteren hiç bir bulguya rastlanmamıştır.

 

İmplant Yerleştirilmesi Ne Kadar Zaman Alıyor?

Bu süre, durumunuz, ihtiyaçlarınız ve yapılacak işlere bağlıdır.  Bir tek ameliyat yarım saat ile bir kaç saat arası sürebilir.  Bütün bir tedavi bir ameliyatla da bitebilir, bir dizi ameliyat ve randevu da gerektirebilir.  İyileşmenin tam olması aylar alabilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Özel Soğanlık Ağız ve Diş Sağlığına Hoş Geldiniz
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?